Problēmas ar parādu?

Ja vairs nespējat atmaksāt visas parādsaistības, noteikti nekavējoties informējiet savus naudas aizdevējus, ka Jums radušās finansiālas grūtības. Ja nespējat vairs pieturēties pie esošā kredītatmaksas termiņa, varat lūgt kredītiestādi mainīt šo grafiku, un Jums tiks samazināta ikmēneša maksājuma summa.

Ievāciet informāciju par iespējām pārkreditēties – apvienot daudzus mazus kredītus/parādus vienā lielākā. Izvērtējiet kopējos ikmēneša maksājumus katram no aizdevumiem un apsveriet, vai nav izdevīgāk paņemt vienu lielu kredītu, kuram būs mazāki ikmēneša maksājumi. Problēma varētu rasties vienīgi tā, ka daudzas finanšu institūcijas nedod naudas aizdevumus bez ķīlas citu saistību segšanai. Lēmums par pārkreditēšanos jāpieņem rūpīgi aprēķinot – vai tas tiešām Jums būs izdevīgāk – lētāk. Pieļaujam, ka visvienkāršāk pārkreditēšanos varēsiet izdarīt bankā, kurā Jums ir esošās kredītsaistības un/vai algas konts.

Izvērtējot visus iespējamos variantus un izvēloties jebkuru no sev pieņemamākajiem variantiem, atcerieties – lai segtu esošās parādsaistības, Jums ir ļoti rūpīgi jāplāno savs budžets. Budžetā parādu atmaksāšanai jābūt prioritātei, tādēļ maksimāli centieties ietaupīt naudu uz citām lietām (pilnībā jāatsakās no luksusa preču iegādes, jācenšas iegādāties pēc iespējas lētākas pirmās nepieciešamības preces). Jo lielāki būs kavējumi, jo lielākas būs soda naudas, un var rasties grūtības ar aizdevumu saņemšanu nākotnē no kredītiestādēm (pat ja finanšu iestāde Jums tādus piešķirs, tad tie var būt uz neizdevīgākiem nosacījumiem) vai arī aizdevējiem – privātpersonām.

Lai uzsāktu ceļu uz visu parādu nomaksāšanu, pievērsiet lielāku uzmanību arī savai ģimenes budžeta plānošanai. Jānorāda, ka naudu jeb personīgo budžetu nepieciešams plānot gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Īstermiņa personīgā budžeta plānošana parasti ir aptuveni viena mēneša ietvaros. Šādas plānošanas galvenais mērķis un uzdevums ir sekot līdzi tam, lai ikmēneša izdevumi nepārsniegtu ikmēneša ienākumus. Internetā angļu valodā ir arī atrodami dažādi personīgā budžeta plānošanas kalkulatori, tomēr to var darīt arī rakstiski, piemēram, mēģinot savus ikmēneša ienākumus un izdevumus saklasificēt tabulā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.