Kādas riepas pirkt auto, kurš joprojām līzingā?

Savā ziņā muļķīgs jautājums, jo jebkura veida auto, neatkarīgi vai tas ir iegādāts līzingā, vai jau līzings ir nomaksāts – uz riepām taupīt naudu nedrīkst!

Chrysler

Kas jāņem vērā, vērtējot un iegādājoties riepas?

Izvēloties riepas, vispirms vajadzētu ņemt vērā kompetenta pārdevēja ieteikumus, kā arī savas vajadzības (cenu, automašīnas tipu, gadā nobraukto kilometru skaitu, dzīvesvietu un ceļus – pilsētā vai laukos utt.).

Ziemas riepas iedalās radžu, mīkstā sastāva (skandināvu tipa), cietā sastāva (Eiropas) un universālās riepas.

Ir neskaitāmi cilvēki, kuri ikdienā lieliski ietaupa naudu, bet tai pat laikā savu iekrājumus iztērē spēļu automātos vai citviet. Spēļu automāti un citas pieaugušo izklaides nav nekas aizliegts, bet der atcerēties, ka ir daudz svarīgākas lietas, kā piemēram kvalitatīvu riepu iegāde uz kurām nu nekad nevajadzētu taupīt naudu.

Kam piemērotas radžu riepas?

Radžu riepas iesakām izvēlēties šoferiem, kuri vēlas maksimālu drošību ziemas laikā, kuriem nav tendence būt agresīviem vadītājiem uz labi notīrītiem ceļiem. Radžu riepas vislabāk izmantojamas uz retāk tīrītiem ārpilsētas ceļiem. Mīkstā sastāva riepas nodrošina maksimālu drošību tajos gadījumos, ja radžu riepu lietošana ir aizliegta. Šī tipa riepas nav atbilstošas agresīvi braucošām personām to ātrā nodiluma dēļ. Ir svarīgi mīkstā maisījuma riepas labi „iebraukt” pirmos 1000 km.

Cietā sastāva riepas ir pazīstamas ar maksimālu saķeri, braucot pa asfaltētiem, neapledojušiem ceļiem un lielāku ātrumu. Tās ir ļoti pareizi izmantot pilsētas apstākļos, uz labi notīrītiem ceļiem.

Universālās riepas rekomendējam tiem pircējiem, kuri ziemas periodā brauc maz, jo lielākā daļa šo riepu īpašību ir pielīdzināmas vasaras riepām.

Kāds ir vidējais riepu kalpošanas laiks?

Riepu kalpošanas laiks ir atkarīgs no to veida un izmantošanas apstākļiem. Parasti visas riepas kalpo ne mazāk kā divas sezonas, bet radžu riepas – trīs sezonas.

Vai ir vērts izvēlēties universālās riepas?

Universālās riepas ir vērts izvēlēties tikai tajā gadījumā, ja gada laikā jūs nobraucat līdz 5000 km vai esat vairāku auto īpašnieks un konkrēto auto izmantojat reti un nelieliem gabaliem (km nobraukumam), bet tad, ja ir slikti laika apstākļi, ar automašīnu labāk palikt mājās.

Kur likt nolietotās riepas?

Parasti autovadītāji par atbilstošu samaksu vai bez tās atstāj vecās vai nodilušās riepas servisos, kuros tiek uzmontētas jaunās riepas. Servisi vecās riepas nodod utilizācijai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.