Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – CTA

Mūsdienās cilvēki cenšas nodrošināties pret daudziem riskiem, pat aizvien biežāk pērkot mobilos viedtālruņus, telefonu kompānijas piedāvā telefonus apdrošināts pret dažādiem nelaimes gadījumiem, jo mēs nekad nevaram paredzēt, kas ar to notiks rīt vai parīt. Tieši tāpat ir ar civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Šī apdrošināšana tiek pielīdzināta, ar mācīšanos kļūdām, jeb vienkāršiem vārdiem sakot – notiek nelaimes gadījums, ko izraisījis mūsu pašu cēlonis, piemēram mājā atstāts ieslēgts gludeklis, līdz ar to izcēlies ugunsgrēks, protams, ka šajā gadījumā nepietiks ar vārdiem : „Lūdzu, piedod”.

Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana ļauj labot Jūsu pieļautās kļūdas un lielākajā daļā gadījumu, ļauj mācīties no tām, neciešot nekādus finansiālus zaudējumus. Lielākā daļa civiltiesisku atbildību apdrošināšanu atlīdzina Jums zaudējumus, tomēr tas tiek darīts tādā gadījumā, ja līdz ar nodarījumu citai personai ir iestājusies konkrēta atbildība, līdz ar to tiek segta finansiāla nodarījuma sekas.

Civiltiesiskajās atbildības apdrošināšanas sektorā, lielākoties ir ļoti plašs apdrošināšanas risku segums, protams tiek ņemti vērtā tādi faktori, kā Jūsu nodarbošanās, Jūsu dzīvesveidu un dažādi citi faktori, kas tiek atlasīti katram cilvēkam, kas vēlas veidot civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Par piemēru varam minēt – pēkšņi Jums ir plīsusi dušas kanalizācijas caurule, un tiek nopludināti esošie kaimiņi, vai arī Jūsu bērns veikalā ir sabojājis padārgu preci, kas nav no tām lētākajām.

Lielākais pluss civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai ir tāds, ka Jums nav sevi jāšausta par dažādām dzīves kļūdām, kā arī nejaušībām, kuru dēļ Jūs esat kādam nodarījis zaudējumus. Pateicoties civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai Jūsu atbildība pāriet uz apdrošinātāju pusi un līdz ar to Jums nav jāuztraucas par liekām problēmām un raizēm,  kuras var uzrasties nelaikā. Aizvien biežāk dzirdam par dažādiem nelaimes gadījumiem, un kurš beigu beigās par to visu maksā? Protams, ka nelaimes gadījuma izraisītājs, taču ja šim cilvēkam ir civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, tad par šādu problēmu ir iespējams aizmirst momentā, protams tas ir atkarīgs no katras apdrošināšanas nosacījumiem, bet lielākoties katra apdrošināšanas kompānija uzņemas pilnu atbildību, par Jūsu radītajiem zaudējumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.