Ceļu satiksmes negadījums

 ChryslerIkviens zina, cik patiesībā bīstamas mēdz būt auto avārijas un cik patiesībā daudz cilvēku iet bojā tieši braucot ar automašīnām. Tieši šī iemesla būtu sīkāk jāsaprot ceļu satiksmes negadījuma īsto skaidrojumu un to, kā rīkoties ja negadījums noticis.

Vispirms jāsāk ar to, kas notiek tad, ja ceļu satiksmes gadījums jau ir noticis. Kad noticis ceļu satiksmes negadījums, momentā pēc negadījuma ir jāzvana policijai un jāizstāsta notikusī situācija. Ja avārija ir bijusi ļoti maza un nav neviena cietušā, tad ir iespēja aizpildīt saskaņo paziņojumu, pie tam jāņem vērā, ka saskaņoto paziņojumu ir iespējams uzrakstīt tikai tad, kad cietuši ir tikai divi transportlīdzekļi. Ja avārijā ir cietuši vismaz trīs transportlīdzekļi, tad momentā pēc negadījuma ir jāizsauc policija.

Bet bieži vien ir dzirdēti gadījumi, kur negadījuma izraisītāji bieži vien aizmūk no notikuma vietas, nodarot bojājumus gan mašīnām, gan cilvēkiem, taču ko darīt šāda veida situācijās? Ja ir bijusi avārija un kāds no avārijas izraisītājiem bez nekādām rīcību seku izvērtēšanas devies projām – par to nekavējoties jāziņo policijai, būtu ieteicams nofotografēt vai pierakstīt avārijas izraisītāja numura ceļa zīmi, taču ja to nav iespējams – tad vienīgais glābiņš un tūlītēji zvanīt policijai un tālāk jau tas būs policijas darbs.

Pēc notiekošā radīsiet vēl viens ļoti svarīgs jautājums un tas parasti ir saistīts ar to, cik ilgi ir jāsaglabā negadījuma vietu, tāda kāda tā ir? Nereti gadās redzēt avārijas uz tiltiem un dažādām vietām, kur to momentāna atbrīvošana ļoti krasi ietekmēs citu cilvēku pārvietošanos, tāpēc rodas jautājums, cik ilgi notikuma vietā nedrīkst neko mainīt un kustināt? Vienkāršākajos gadījumos paveicas tad, ja negadījums noticis vietās, kur nav salīdzinoši liela satiksme, tad Jūs mierīgi varēsiet sagaidīt policiju, kura izvērtēs notikušā sekas un cēloņus. Tomēr jāsaka, ka diezgan bieži varam redzēt, ka automašīnas avarē uz tiltiem vai vietās, kur ir apgrūtina braukšana. Šādos gadījumos ir nekavējoties jāzvana policijai, tad ja ceļš ir pilnībā bloķēts, tad pastāv iespēja kā nofotografēt automašīnas, kas iesaistītas ceļu satiksmes negadījumā, kā arī ar krāsu baloniņu iezīmēt katras automašīnas negadījuma vietu, lai pēc tam policija šo visu varētu izvērtēt.  Tieši tas pats savā veidā attiecas arī uz apdrošināšanu. Respektīvi – visas personas, kuras reāli pretendēt uz zaudējumu atlīdzību, ir stingrs pienākums automašīnu vai jebkuru citu transportlīdzekli saglabāt tieši tādā pašā stāvoklī, kāds tas bijis pēc ceļu satiksmes negadījuma. Tas ir jādara tikai tādēļ, lai apdrošinātāji varētu novērtēt zaudējumus un pēc likuma noteiktās kārtības Jūs tiksiet informēts pa tieši no sava personiskā apdrošinātāja. Jāpiebilst, ka uz ceļiem katru dienu mirst aizvien vairāk cilvēku, tāpēc esiet uzmanīgi un brauciet atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.