Auto līzings

Auto salonsAutomašīnas iegāde nebūt nav vienkāršs pirkums kuru varam veikt spontāni un bez nekādas sagatavošanās. Varam iegādāties ko ļoti lētu un tad nav īpaši jāapdomā šī rīcība, ja varam to atļauties. Tomēr, ja vēlamies iegādāties ko dārgāku, jaunāku un uzticamāku, mums nāksies sagādāt jau diezgan lielu naudas summu un tas var būt ļoti sarežģīti, daudziem pat neiespējami. Situācijās kad vēlamies iegādāties auto, bet mums nav naudas šī pirkuma veikšanai, vismaz nav visas summas, mums ir iespēja izdarīt šo pirkumu izmantojot auto līzingu.

Auto līzings ir ļoti līdzīgs parastajiem līzingiem, arī vienkāršiem kredītiem. Jūs varat iegādāties preci, šajā gadījumā automašīnu, bet atmaksu varat veikt ar ikmēneša maksājumu palīdzību un varat to darīt pat ilgāku laiku. Ar kredītiem šis aizdevumu veids ir līdzīgs, jo būtībā jūs saņemat naudu un tad iegādājaties vēlamo, atšķirība ir tur, ka saņemat iespēju iegādāties konkrēto lietu, pat konkrēto automašīnu.

Auto līzings parasti nesniedz iespēju saņemt visu nepieciešamo summu, parasti tā ir līdz 90% no automašīnas vērtības. Tas nozīmē, ka arī jums būs nepieciešams veikt daļēju maksājumu uzreiz. Tā būs pirmā iemaksa, lai varētu iegādāties vēlamo auto. Šī summa var būt arī diezgan liela, īpaši tad, ja vēlaties iegādāties automašīnu kuras vērtība ir ļoti liela, tas ir jāaptur prātā izvēloties ko pirkt un kad to darīt.

Auto līzings piedāvā jums iespēju veikt šo pirkumu, bet tas arī prasa ķīlu. Par ķīlu paliek pats automobilis. Ja paņemat šo kredītu, iegādājaties automašīnu un parakstāt līgumu ka atmaksu veiksiet divu gadu laikā, tikai pēc pilnīgas atmaksas šis auto ir pilnīgā jūsu īpašumā, bet līdz tam, tas ir par ķīlu šim aizdevumam. Attiecīgi, ja jums rodas sarežģījumi ar šī līzinga maksājumu veikšanu, jūs riskējat zaudēt savu jauniegūto automašīnu. To neviens nevēlas, tāpēc ir ļoti rūpīgi jāpārdomā šis solis.

Auto līzing ir, savu prasību ziņā, ir ļoti līdzīgs parastajiem kredītiem, jo aizdevēji uzstāda savas prasības un noteikumu. Lai varētu izmantot šo iespēju, jums ir jāatbilst aizdevēja izvirzītajām prasībām gan vecuma ziņā gan ienākumu ziņā. Protams, arī kredītu vēsture ir ļoti nozīmīgs faktors kurš var ietekmēt jūsu iespējas saņemt šo aizdevumu. Latvijā ir daudzas kompānijas kuras piedāvā auto līzingu, parasti, ieejot kādā salonā vai auto placī, tur būs vainu sava līzinga piedāvājums vai kāds atsevišķs aizdevējs kurš piedāvā noformēt līzingu. Attiecīgi, katrs no šiem aizdevējiem var izvirzīt nedaudz atšķirīgas prasības un noteikumus.

Ņemot vērā šī pirkuma apjomus un termiņus, arī izvēli starp aizdevējiem, ir svarīgi izvērtēt visus piedāvājumus, jo katrs var būt atšķirīgs gan prasību gan procentu ziņā. Šie kredīti nāk ar procentiem kas jums būs jāatmaksā. Šīs procentu likmes var būt diezgan lielas, bet izpētot vairākas iespējas, varat rast labāko un izdevīgāko līzinga piedāvājumu. Noteikti nedrīkst pieņemt šo lēmumu steidzīgi un neapdomāti. Šie kredīti var būt pieejami pat uz vairākiem gadiem, kas nozīmē, ka varat piekrist saistībām uz ilgu laiku, tāpēc tas ir ļoti rūpīgi jāpārdomā. Automašīna var būt uz mūžu, bet līzinga maksājumu var būt uz vairākiem gadiem, taču problēmas kas var rasties ir lielākas tieši ar maksājumiem. Tie rada stresus un pārdzīvojumus tāpēc šo lēmumu nedrīkst pieņemt bez kārtīgām pārdomām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.