Apdrošināšanas prēmija

Bieži vien esam dzirdējuši par tādu, kā apdrošināšanas prēmiju, taču lielākā daļa cilvēku, nemaz īsti neapzinās šo vārdu salikuma īsto nozīmi. Vienkāršiem vārdiem runājot – apdrošināšanas prēmija ir viens konkrēts maksājums par apdrošināšanu, kuru samaksā tiešais apdrošināšanas ņēmējs apdrošināšanas sabiedrībai. Katra šī darbība ir uzskatāma par vienošanos kura balstīta gan starp apdrošināšanas ņēmēju, gan apdrošināšanas sabiedrību, jeb konkrēto apdrošināšanas firmu.

Konkrētais līgums, jeb apdrošināšanas polise, ir vajadzīga tāpēc, lai nodrošinātos, to ka konkrētais apdrošinājuma ņēmējs, ir gatavs atmaksāt konkrētu naudas līdzekli – vienkāršiem vārdiem – tiek nopirkta polise.

Ja skatāmies no likuma pantu puses, tad Latvijas likumdošanā ir 1.panta 11. punkts. kas atbild par apdrošināšanas līgumu un visiem tiem saistītajiem jautājumiem. Punktā tiek noteikts, ka apdrošināšanas prēmija ir konkrēts apdrošināšanas polises noteikts maksājums par apdrošināšanu. Varbūt šāds vārdu salikums izklausās mazliet dīvains, tomēr apdrošināšanas prēmija tiek uzskatīta par visu apdrošināšanas polisē norādīto maksājumu konkrēto apdrošināšanu un ir tas ir pilnīgi neatkarīgi no saistītajiem atskaitījumiem.

Ja runājam konkrēti, tad prēmija ir burtiska naudas samaksa par savu apdrošināšanas polisi, taču nauda tiek izmaksāta tad, kad noticis kāds atgadījums, kurā tad tiek iesaistīta konkrētā apdrošināšanas firma. Līdz ar to, apdrošināšanas prēmiju nevar uzskatīt par naudas brīvu līdzekļu ieguvi, jo Jūs par šo prēmiju esat jau iepriekš samaksājuši, lai nodrošinātos pret nelaimes gadījumiem, kā arī neparedzētām situācijām, kurās apdrošināšanas prēmija sniegs Jums pietiekami lielu atbalstu, lai Jūs varētu turpināt savas ikdienas gaitas, bez nepatīkamām situācijām un starpgadījumiem.

Protams, ka jāņem vērā fakts – daudzi cilvēki, šādai apdrošināšanai prēmijai un polises pirkšanas neredz lielu jēgu, tomēr statistikas dati parāda to, ka ikvienam no mums dzīvē gadās dažādas ķibeles, un pateicoties šādai iespējai, mums ir iespēja atkal nostāties uz kājām, jo ja mums nebūtu apdrošināšanas prēmija, tad  mums visas izmaksas būtu jāsedz no savas kabatas un tas būtu divtik dārgi, kā arī divtik nepatīkami, tāpēc atcerieties, ka šāda iespēja pastāv!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.